Bizi Takip Edin

Akademus

Kurumsal Aklın Dönüşümü

Anasayfa Online Eğitimler
BizKimiz

Online Eğitimler

Online eğitimler deyince herkesin aklına farklı farklı şeyler gelebiliyor. Çoğunlukla ard ardına sıralanmış iyi prodüksiyon ürünleri videolar oluyor. Sanki bir TV programı edasında her şey mükemmel, anlatım kusursuz, sunum eşsiz, görselleştirmeler etkileyici… Fakat önemli bir fark var. Bu bir “eğitim” değil, “eğitim videosu”… O video içindeki kişi maalesef bir eğitmen de olamıyor, sadece sunucu olabiliyor. Online eğitim dünyasını neredeyse domine etmiş bu tarz “online eğitim”ler çok önemli birkaç şeyi kaçırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O yüzden katılımcılara temas edebilecek, onların öğrenmesini kolaylaştıracak, kaliteli üretimler (workshoplar) yapabilecekleri ve etkileşimi maksimum seviyeye taşıyacak teknolojiler gerekli.  

 

Bu teknolojiler artık Akademus’ta… Güçlü webinar, toplantı ve eğitim teknolojileri sınıf içi etkileşimi sağlamak ve güçlendirme için kullanılmaktadır. Bu noktada kendimize Türkiye’nin iletişim sektöründeki öncü firmalarından Karel’i, Zoom’u ve Google’ı partner olarak belirlenmiştir. Sınıflarımız maksimum 25 kişi ve 6’şarlı gruplar halinde sınıf içi eğitimlerde olduğu gibi organize edilmektedir. Modüllerimiz de partnerlerimizin teknolojik alt yapıları ile aşağıdaki gibi işlenmektedir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sınıf içi eğitimlerde 4 modülü 1 gün içerisinde rahatlıkla işleyebilirken, online eğitimlerde bunun çok mümkün olmadığı görüldüğü için 1 günde 1 modül ya da en fazla 2 modül işlemektedir.

 

Eğitim dışında, daha kapsayıcı olan Program çalışmalarında hizmeti alacak kurumun ihtiyacına göre belirlenecek süre haftalara bölünerek ilerlenmektedir. İlk 2 hafta, test ve tanışma şeklinde geçerken; son 2 hafta da big day (sertifika dağıtımı) ve final testi ile geçmektedir. Aradaki süre zarfında haftalık eğitimler whatsapp üzerinden videolar ile gerçekleştirilmekte ve her hafta sonunda birer webinar yapılmaktadır.