“ROTA YENİDEN OLUŞTURULDU” – Yeşim Şanal

Gelecek günler, haftalar ve aylar ile ilgili yapacaklarını planlıyor musun? Bu sorunun cevabı çoğumuz için evet. Tamam şimdi bir önerim var yapmak istersen deneyebilirsin..

Yapılacakların hepsini alt alta sırala, yanlarına da hangisini ne için planladığını yaz. Örneğin iş, çocuklar, ev ve kendim için gibi…

Bu planları yaparken seni neler heyecanlandırıyor? Belki tatiller, ya da eğlendiğin aktiviteler, sevdiklerinle geçirilecek zamanlar.

Bütün bunları yapmak seni yılın sonunda istediğin hangi sonuçlara ulaştırmış olacak farkında mısın?

Peki bu yıl sonunda gerçekleştirdiklerin önümüzdeki 5 yıl boyunca yapacaklarınla birleşince sana nasıl bir anlam katıyor. Yani 5 yıl sonunda onca plan programı gerçekleştirmek için kullanacağın efor, zaman, para gibi kaynakların seni nasıl bir Sen’e götüreceğini hayal ettin mi? 5 yıl sonraki hayatını bir fotoğraf  ya da yaşamından bir kesit olarak gözünde canlandıracak olsan kendinde ve çevrende neler görürsün? Tabii ev taksidi ödemek, emekliliğe yaklaşmak, çocuğun okuldan mezun olması, ya da kendin okulu bitirmiş olman gibi başladığımızda çoğu kez başlamak bitirmenin yarısıdır bilinciyle beklenen sonuçlar yaşamın içinde elbette var. Bu gününü yaşarken varolan bütün detayları , kendini, çevrendeki insanları, evini, arabanı, arkadaşlarını, duyduğun konuşmaları, giydiğin ayakkabıları gibi…Diyelim ki bugün 2 Ocak 2022 olsun, 2 ocak 2027 de yani 5 yıl sonraki aynı günde nasıl bir gün olacak diye düşündüğünde bu detayları görebiliyor musun?

Şimdi falcılık ya da mentalistlik filan değil anlatmak istediğim☺

İnsanız nihayetinde çok mütevazi bir laf, yeri gelince öyle hissetmek de gerek tabiiki, bununla birlikte harika bir dünyada çok donanımlı yaratılmış insanlarız.

Birçok yeteneğimiz, özelliğimiz var, çevremizde olan biten birçok bilimsel ya da inanç düzeyinde, duyusal, sistemsel oluş var. Bir an durup da “burada neler oluyor “ diye kendimize sorduğumuzda,  aslında aynı anda herşey oluyor. Hani insanın neresi acırsa canı oradadır diye bir laf vardır ya biz de gün içinde genellikle buna benzer bir şekilde yaşıyor oluruz, kendimizle ama kendimizde olmadan.